Njoftime

Zyrtarizohet mësimi shqip në diasporë

Ministri i Shtetit për Diasporën bën me dije se është zyrtarizuar mësimi shqip në diasporë. Në njoftimin në faqen e ministrisë thuhet se: "Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta dekretoi ligjin nr. 48/2018, “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr

Lexo më shumë

Konsullata e Kosovës në Toronto, shpall konkurs për 2 vende pune

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Toronto, Kanada, shpall konkurs për:

1. Asistent/e Ekzektutiv/e
2. Shofer /e

Të gjithë të interesuarit për aplikim mund të dërgojnë email në adresën elektronike Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo. &amp

Lexo më shumë