Blog

Librat janë seksi

Nga: Arben Kallamata

Një vrull dhe një entusiazëm i rrallë u ndje në sulmin ndaj Mirela Kumbaros pas postimit të një thënie të John Waters. U ngritën me kuç e me maç për të shprehur mllefin, duke shpalosur jo vetëm

Lexo më shumë

Këpucët me qira

Nga: Agim Xhafka

Tregimi i së dielës

Në vitin e parë të universitetit, në konvikt gjallonim tetë veta në një dhomë. Katër krevate marinari, dy dollapë me nga katër fletë dhe një tavolinë e dy karrige. Atje kaluam

Lexo më shumë

Severgigni, pilotët dhe shteti!

Nga: Ylli Dylgjeri

Editorialisti i gazetës prestigjioze italiane “Corriere della Serra”, Severgigni, ka shkruar këto ditë një opinion lidhur me situatën e rëndë ekonomike që po kalon Italia duke e ilustruar atë me një

Lexo më shumë

Simbolika e përurimit të një monumenti

Nga: Klodi Stralla

Monumenti i ekspozuar në foton më poshtë i përket Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skënderbeut, dhe u përurua në Romë, në 27 tetor 1940, në vigjilje të sulmit fashist mbi Greqinë. Ai është

Lexo më shumë

Çanta pe lecke

Nga: Agim Xhafka

(Tregimi i së dielës)

Sot e kujtoj me buzagaz, por ka qenë shumë dramatike vajtja ime në shkollë. Jo nga që nuk kishte lokale dhe mësues. Kishte, madje mbaj mend se na donin shumë mësuesit, por edhe

Lexo më shumë

Play me, I’m yours!

Nga: Mimoza Ahmeti

Apasionuar pas Google kujtonte se aventuronte kur navigonte.
Dalloi në ekranin e vet një hacker të marketingut të lartë!
Ҁ’bën ti këtu? pyeti i fyer.
Dua ta dish që jam këtu! i tha ai.
Ti mund të

Lexo më shumë