Bukuri

Ja kush e bën modën kanadeze

Në çdo vend janë disa dizajnera të njohur të cilët për shkak të stilit të ri, ngjyrave dhe provokimeve të guximshme në veshje arrijnë të bëjnë diferencën e të marrin famë. Ata veshin njerëzit e njohur jo vetëm në vendin ku janë formuar si stilistë

Lexo më shumë

In Memoriam: Hubert de Givenchy

Hubert de Givenchy ishte stilisti i cili i dha grave lirinë për të krijuar stilin e tyre. Ai bëri që një veshje luksi të dukej e thjeshtë dhe gratë të ndiheshin rehat dhe bukur në çdo rast. Muza e tij ishte aktorja Audrey Hepburn, e cila me fustanin

Lexo më shumë

Vlerat e buzëqeshjes!

“Njeriu që nuk di të buzëqeshë nuk duhet të hapë dyqan” thotë një proverb kinez. A e keni menduar ndonjëherë që një buzëqeshje të ndryshon krejt ditën? Kjo sepse buzëqeshja ngjall emocione pozitive

Lexo më shumë

Për tu mbajtur mend !

 Ata që e pëlqejnë modën dhe e kanë ndjekur nuk kanë se si ta harrojnë kur Lagerfeld përdori metaforën e kumarit në sezonin vjeshtë-dimër Chanel 2015. Kristen Stewart, Julianne Moore dhe Lara Stone

Lexo më shumë