Aktualitet

Tërmeti godet Shqipërinë, pasojat tragjike

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë dhe me intensitet ndjeshmërie 8 ballë goditi Shqipërinë në orën 3:55 të mëngjesit të datës 26 Nëntor. Epiqendra mësohet se ka qenë Durrësi, specifikisht Thumana, ku janë shëmbur tre pallate dukë zënë në

Lexo më shumë

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë

Nga: Anila Shuka

Bundestagu gjerman voton me 26 Shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshilllin e BE-së dhe është duke u finalizuar, do të hidhet në votim

Lexo më shumë