Aktualitet

Trudeau kritikon Putin dhe Rusinë, por jo Trump

Kryeministri kanadez Justin Trudeau, ka bërë kujdes dhe nuk i ka kritikuar fjalët e thëna nga Presidenti amerikan Donald Trump gjatë  konferencës së  përbashkët për shtyp ditën e djeshme pas takimit me homologun e tij rus Vladimir Putin.

Lexo më shumë